اطلاعات ضروری جهت خرید پیچ و مهره :

 با توجه به تنوع پیچ و مهره ها ذکر موارد زیر جهت ارائه قیمت هنگام خرید پیچ و مهره ضروری می باشد.

1. شکل یا فرم گل پیچ (منظور همان سر پیچ می باشد. شش گوش، چهارگوش، آلن و …)
2. سایز (طول پیچ x قطر پیچ)
3. نوع رزوه پیچ و گام آن
4. گرید ( 4.6/ 5.6 / 8.8/ 10.9 / 12.8 و  … )
5. پوشش (خودرنگ، گالوانیزه سفید، گالوانیزه زرد، داکرومات، گالوانیزه گرم، تفلون، کادمیوم و …)

خرید پیچ و مهره

       تولید و فروش پیچ و مهره عمده در صنایع پیچ و مهره پایا         

  • شکل سر پیچ یا گل پیچ ها معمولا شش گوش، چهار گوش، استوانه، خزینه، آلن، دوسو، چهارسو، چتری، و … می باشد.
  • سایز پیچ ها معمولا به صورت قطر رزوه در طول آن می باشد. مثال: پیچ 16×80 یعنی قطر رزوه 16 میلی متر و طول رزوه 80 میلی متر می باشد. طول رزوه (به غیر از پیچ های سرخزینه) شامل گل پیچ نمی شود.
  • پیچ ها معمولا تمام رزوه، نیم رزوه و یا خودکار می باشند.
  • گرید و کلاس پیچ و مهره ها با توجه به محل مصرف و استحکام مورد نیاز مشخص می شود و عددی همچون 12.9 ، 10.9 ، 8.8 ، 5.6 ، B16 ، B7 ، A2-70، A4 – 80 و … را شامل می شود.
  • پوشش مورد نیاز نیز با توجه به شرایط محیطی مشخص می شود. پیچ و مهره گالوانیزه سرد، پیچ و مهره گالوانیزه گرم، پیچ و مهره با پوشش داکرومات، کادمیوم، PTFE (تفلن)، Black oxide، زایلن، گیومت، فسفاته و …  می باشد.

برای اینکه فروشنده بتواند قیمت محصول مورد نیازش را ارایه دهد حتما به اطلاعات فوق نیاز دارد. مثلا قیمت فروش پیچ و مهره شش گوش تمام رزوه کلاس 10.9 با قیمت فروش پیچ و مهره تمام رزوه کلاس 12.9 بسیار متفاوت است.
قیمت پیچ و مهره گالوانیزه با قیمت پیچ و مهره با پوشش PTFE قابل مقایسه نیست. گام رزوه ها و طول پیچ نیز از معیارهای مهم در خرید پیچ و مهره به شمار می آیند.

چرا داشتن اطلاعات هنگام خرید پیچ و مهره ضروری است ؟

پیچ شش گوش تمام رزوه سایز 20×60 کلاس 8.8 گام 2 گالوانیزه زرد DIN933. شاید بیشتر شبیه یک آدرس باشد! ولی جالب است بدانید که این فقط اسم یک نوع پیچ رایج در بازار است!

تنوع شکل و سایز پیچ ها باعث شده است که نام های طولانی برای مشخص کردن آنها بکار برده شود. در بسیاری از موارد بیان این نام ها حتی برای کسانی که مدت زیادی در صنعت پیچ و مهره فعالیت کرده اند، کار ساده ای نیست.

شاید کمی اغراق آمیز باشد اما حذف هر یک از مواردی که در نامگذاری دقیق پیچ و مهره بکار می رود، می تواند باعث ایجاد تغییر اساسی در شکل، گام و گرید پیچ شود. به همین دلیل است که بسیاری از افراد هنگام خرید پیچ و مهره، یک نمونه به فروشنده ارائه می نمایند.

 از طرفی می دانیم که خرید خوب یک هنر است چرا که می تواند باعث صرفه جویی در هزینه ها گردد.
عکس این قضیه نیز صادق است. یعنی خرید نامناسب می تواند به غیر از اتلاف سرمایه و وقت و انرژی شما، خسارات مالی و حتی جانی نیز در بر داشته باشد.
هر چه خرید تخصصی تر باشد، برای انتخاب مناسب تر نیاز به اطلاعات بیشتر و دقیق تری خواهیم داشت. بنابراین شرط اول خرید موفق، داشتن اطلاعات کافی است.
خرید پیچ و مهره نیز از این مهم مستثنی نیست. پیچ و مهره ها قطعات بسیار مهمی در هر اتصال به شمار می روند، از این رو می بایست با دقت و با دانش کافی نسبت به خرید و استفاده آنها اقدام نمود.

پیچ و مهره ها همیشه قسمت اساسی و مهمی درصنعت به شمار می آیند. زیرا تمام قطعات با ارزش و گران قیمت یک مجموعه توسط پیچ و مهره های مختلف به یکدیگر متصل می شوند. از این رو می توان به اهمیت پیچ و مهره در صنعت پی برد.

خرید پیچ و مهره

صنایع پیچ و مهره پایا با بیش از 25 سال سابقه در تولید و فروش تخصصی انواع پیچ و مهره، استادبولت، انکربولت با قیمت رقابتی و مطابق استاندارد.

علت اختلاف قیمت هنگام خرید

موارد زیر می تواند در قیمت پیچ و مهره تاثیر گذار باشد:
1. تعداد یا مقدار کالا : هر چه تعداد سفارش بیشتر باشد قیمت رقابتی تر می شود. بنابراین اگر قصد خرید دارید و میزان مصرف ماهیانه مشخصی دارید، بهتر است خرید های خود را بررسی نموده و تا حد امکان آنها را در یک سفارش قرار دهید. با این کار می توانید از مزیت تیراژ خرید استفاده نموده و با قیمت پایین تری خرید خود را انجام دهید.

2. کیفیت کالا : مهمترین عامل در قیمت خرید پیچ و مهره کیفیت آن می باشد. پیچ و مهره طبق استاندارد مشخصی تولید می شود. ملاک مرغوبیت پیچ و مهره ها پاس کردن تست های مشخص شده در استاندارد مربوط می باشد. البته کیفیت ظاهری و نوع بسته بندی نیز موثر است.

3. کیفیت پوشش : پوششهای انجام شده روی پیچ و مهره ها با کیفیت های مختلفی می تواند انجام شود. همین موضوع می تواند باعث اختلاف در قیمت خرید پیچ و مهره باشد. پوششها استانداردهای مشخصی دارند. شرط تایید هر پوشش پاس کردن حداقل معیارهای مشخص شده در استاندار مربوط باشد. بدیهی است پوششهای ضعیف و بی کیفیت قیمت تمام شده پایین تری دارند. فراموش نکنیم که طول عمر مفید آنها نیز بسیار کمتر است.

به طور خلاصه می توان گفت :

حداقل اطلاعات لازم در خرید عبارتند از :
سایز ، استحکام و پوشش.
پیچ و مهره قطعه ای مهم در هر اتصال به شمارمی رود. در خرید خود دقت نماییم و به اندازه کافی اطلاعات جمع آوری کنیم. هیچ ارزانی بی علت و هیچ گرانی بی حکمت نیست.
کیفیت ظاهری، خواص مکانیکی، تیراژ، و کیفیت پوشش از عوامل تاثیرگذار در خرید پیچ و مهره به شمار می روند. اگر در زمینه خرید پیچ و مهره اطلاعات کافی نداریم سریعترین راه مشاوره با متخصصین این صنعت می باشد.